O enoriașă a parohiei Vulcana de Sus a împlinit 100 de ani!

„O viață cât un centenar”
HRISTOS A ÎNVIAT!
Astăzi am săvârșit slujba de mulțumire pentru cei 100 de ani de viață cu credință puternică în Iisus Hristos, împliniți de enorioașa noastră Elisabeta GRECU. Comunitatea noastră se mândrește cu acest eveniment demn de cartea recordurilor pentru satul nostru Vulcana de Sus. Ne rugăm Bunului Dumnezeu să o aibă în continuare în paza sa cu ani binecuvântați spre bucuria familiei și a noastră a tuturor, a fost mesajul transmis pe Facebook de preotul Constantin Milea, de la parohia Vulcana de Sus.

3822 More posts in ACTUAL category
Recommended for you
30 MAI 2020, COVID-19 – VEZI SITUAȚIA DIN ROMÂNIA!

Până astăzi, 30 mai, pe teritoriul României, au fost confirmate 19.133 de cazuri de persoane...