Un nou concurs educațional are loc, în aceste zile, la Târgoviște. În perioada 27-30 aprilie, județul Dâmbovița este gazda Concursului Național „Made for Europe”, editia 2022.

„La acest concurs național organizat de Ministerul Educației și Inspectoratul Școlar Judetean Dâmbovița, la Liceul de Arte ”Bălașa Doamna” din Târgoviște participă 130 de elevi din 40 de județe, peste 40 de profesori coordonatori ai elevilor și produselor realizate în proiecte europene și circa 30 de inspectori școlari și reprezentanți ai ME si ANPCDEFP.
Într -o Europa cu „o geometrie variabilă”, acesti tineri vor construi , cu siguranta, ” acea fraternitate europeana” la care spera V. Hugo„, este de parere inspectorul școlar general Ileana Nicolaescu.
AUTOR: F.S














