You are currently viewing Doi ambasadori, prezenți astăzi, la Primăria Aninoasa

Doi ambasadori, prezenți astăzi, la Primăria Aninoasa

Vizită de rang înalt, astăzi, la Primăria Aninoasa. E.S. Alfredo Alfonso Torrealba, Însărcinatul cu Afaceri, cu rang de Ambasador al Republicii Bolivariene a Venezuelei în România și E.S. Deborah L. Ojeda VALEDON, Ambasador Extraordinar și Plenipotențiar al Republicii Cuba în România, au fost prezenți în comuna dâmbovițeană, cu sprijinul Asociației de Prietenie, ce-l are ca președinte pe Ion Hotâncenau.

„Agenda discuțiilor a cuprins subiecte legate de prezentare Comunei Aninoasa, potențialul local și modalitățile de dezvoltare a relațiilor economice și comerciale între comunitatea noastră și cele două state!
Dialogul a fost constructiv și se conturează o relație instituțională de lungă durată, benefică pentru comuna noastră și producătorii locali”, informează primarul Vlăduț Niculae.

Edilul a vizitat, alături de care cei doi invitați Mănăstirea Dealu și Mănăstirea Viforâta, aflând istoria locurilor și însemnătatea vieții spirituale pentru dâmbovițeni.

AUTOR: F.S