You are currently viewing Echipa de fotbal a comunei Bucșani, locul 4 la turneul final al Cupei Satelor

Echipa de fotbal a comunei Bucșani, locul 4 la turneul final al Cupei Satelor

Echipa de fotbal a comunei Bucșani a avut parte de o clasare mai mult decât bună la turneul final al Cupei Satelor, ediția 2022-2023. După o evoluție apreciată pe întreaga durată a turneului, echipa antrenată de Marius Zidăroiu a încheiat competiția pe locul 4.

Formația dâmbovițeană a ratat la mustață clasarea pe podium, după ce în semifinala mică a pierdut cu 3-4 cu echipa comunei Livezile (Alba), cu scorul de 3-4 după executarea loviturilor de de departajare.

Dâmbovițenii au evoluat împotriva grupării din Alba și în faza grupelor, iar acolo a cedat cu 0-1.

În schimb, în semifinale, Bucșani a fost învinsă formația comunei Maierul (Bistrița-Năsăud, cu 0-1. Turneul final al Cupei Satelor din acest sezon a fost găzduit de localitatea Baia de Fier.