You are currently viewing BISERICA SUSȚINE ÎN MOD CONSTANT INSTITUȚIILE SOCIALE DIN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

BISERICA SUSȚINE ÎN MOD CONSTANT INSTITUȚIILE SOCIALE DIN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

Arhiepiscopia Târgoviștei susține în mod substanțial și constant instituțiile sociale din județul Dâmbovița, prin intermediul proiectului filantropic inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon.

Săptămâna aceasta, Centrul de Asistență Medico-Socială Niculești a beneficiat de produse igienico-sanitare, necesare bunei desfășurări a activității cotidiene a instituției.

Aceste daruri au fost oferite miercuri, 18 octombrie 2023, de către preoți, alături de tineri din cadrul comitetelor parohiale de tineret, de la parohiile: Braniștea, Dâmbovicioara, Fundu Părului, Movila Niculești și Ungureni, din Protoieria Titu.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI