You are currently viewing Un luptător de la CSM Târgoviște, medaliat cu argint la Cupa României

Un luptător de la CSM Târgoviște, medaliat cu argint la Cupa României

Rezultat notabil pentru pentru un sportiv de la CSM Târgoviște la ediția din acest an a Cupei României. Evghenii Volkov, luptător antrenat de Georgiana Filip, a reușit să cucerească să urce pe podiumul de premiere la categoria 74 de kilograme. Acesta a cucerit medalia de argint după ce a avut parte de i evoluție la înălțime pe durata competiției  găzduite de orașul Târgu Mureș.

Evghenii Volkov a reușit să facă un concurs bun, dat fiind faptul că a participat la o categorie de greutate superioară lui, însă aceasta nu l-a împiedicat să lupte și să ajungă până în finala mare, acolo unde a cedat în fața luptătorului de la Rapid, Zurab Kapraev.

Pe lângă Evghenii, clubul târgoviștean a mai fost reprezentat la Cupă și de Simona Ionescu, sportivă ce a luptat după o pauză de patru luni, din cauza unei accidentări suferite la antebrațul drept.