La data de 13 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 1 Poliție Rurală Târgoviște au pus în aplicare un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate emis pe numele unui bărbat de 47 de ani, din Șotânga.
Cel în cauză a fost condamnat la un an și opt luni de închisoare pentru comiterea infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
Bărbatul a fost depus în Penitenciarul Mărgineni.
IPJ DÂMBOVIȚA














