You are currently viewing Pe 3 decembrie, se va aprinde iluminatul festiv, la Târgoviște

Pe 3 decembrie, se va aprinde iluminatul festiv, la Târgoviște

Pe nesimțite ne-am apropiat de una dintre cele mai frumoase perioade ale anului. Mai sunt doar cinci săptămâni până la Crăciun și, ușor-ușor, începe să ne cuprindă febra cumpărăturilor și atmosfera de sărbătoare.

Primăria Municipiului Târgoviște face deja pregătiri pentru a întâmpina cu cât mai multă culoare și lumină perioada Sărbătorilor de Iarnă. Edilul orașului, Cristian Stan, a anunțat astăzi că, anul acesta, iluminatul festiv va fi aprins pe 3 decembrie.

„Pregătiri, pregătiri!
Pe 3 decembrie aprindem iluminatul festiv la Târgoviște și întâmpinăm cum se cuvine cea mai frumoasă perioadă a anului!”, anunță edilul târgovișten, pe pagina sa de socializare.

AUTOR: F.S.