Suntem la doar câteva zile distanță de luna decembrie, iar administrația locală târgovișteană a început pregătirile pentru Sărbătorile de iarnă, una dintre perioadele din an cele mai așteptate, mai ales de către cei mici. Și pentru că orășelul Moșului și Târgul de Crăciun se numără printre locațiile preferate de dâmbovițeni, a început deja montarea căsuțelor care le vor găzdui, dar și a luminițelor, care au fost testate în ultimele zile.

„Am început montarea căsuțelor pentru Târgul de Crăciun și facem probe la ornamente.
Pe 3 decembrie, cu mic cu mare, aprindem iluminatul festiv în cadrul unui spectacol-surpriză!”, anunță primarul municipiului Târgoviște, Cristian Stan.

AUTOR: F.S.














