Un nou meci în Cupa României, o nouă înfrângere pentru Chindia Târgoviște! În această seară, la ultimul meci din acest an, formația dâmbovițeană a cedat pentru a treia oară în grupele competiției KO.
Pe teren propriu, în disputa cu FC Hermannstadt, dâmbovițenii au fost învinși cu 0-1, grației unei reușite semnate de Bărbuț, în ultimele secvențe ale partidei. Jucătorul formației din Superligă a marcat printr-un șut în vinclul porții lui Iustin Popescu, în minutul 90+6. După victoria de la Târgoviște, Hermannstadt s-a calificat în următoarea fază a Cupei României.
În grupele Cupei României, Chindia a avut parte de o comportare dezastruoasă. La capătul a trei meciuri jucate, dâmbovițenii au înregistrat tot atâtea înfrângeri, iar mai mult de atât, în disputele cu Petrolul Ploiești, Corvinul Hunedoara și Hermannstat nu au reușit să marcheze vreun gol.
Chindia Târgoviște – FC Hermannstadt 0-1 (0-0)
Marcator: Bărbuț (90+6).
Chindia: Popescu – Plămadă (32 C. Dinu), Rutjens, Marc, Romeo (66 Cojocaru) – Anișorac (66 Albu), Fedele, Matiș (75 Tache), Bogaciuc, A. Șerban – Zivkovic (46 Moldoveanu). Antrenor secund: Amedeo Di Latte.
Hermannstadt: Muțiu – Medina, Antoche, Găman (58 Bejan), Ciubotariu – Mino Sota, Biceanu (58 Alhassan) – G. Iancu (75 Bărbuț), I. Petrescu (75 Oroian), Neguț – Ad. Petre (58 Paraschiv). Antrenor: Marius Măldărășanu.
M.I.














