You are currently viewing Pompierii dâmbovițeni au intervenit pentru stingerea a două incendii, în Târgoviște și Titu!

Pompierii dâmbovițeni au intervenit pentru stingerea a două incendii, în Târgoviște și Titu!

În jurul orelor 15:20, pompierii au fost solicitați să intervină la un incendiu de apartament în str. Ionel Fernic, bl. 41B din municipiul Târgoviște. Pentru gestionarea situației de urgență acționează Detașamentul Târgoviște cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială de salvare de la înălțime și Serviciul de ambulanță județean cu o ambulanță.

La sosirea echipajelor de intervenție, acestea au constatat faptul că incendiul se manifesta în interiorul apartamentului pe aprox. 1 mp, nefiind identificate victime. În aceste momente incendiul este lichidat. Nu sunt degajări de fum în zonă.

De asemenea, în jurul orelor 13:10, pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu la groapa de gunoi din Titu.

Pentru gestionarea situației de urgență intervine Detașamentul Titu cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD. La sosirea echipajelor de intervenție acestea au constatat faptul că ard 3000 kg gunoi menajer. În aceste momente incendiul este localizat, se acționează pentru lichidarea acestuia.