You are currently viewing Voleibalistele de la CSM Târgoviște, victorie în ultimul meci din acest an: 3-2 cu CSM Constanța

Voleibalistele de la CSM Târgoviște, victorie în ultimul meci din acest an: 3-2 cu CSM Constanța

Victorie pentru echipa de volei feminin CSM Târgoviște la ultimul meci din acest an! Pe teren străin, vicecampioana României a depășit cu 3-2 (25-23, 23-25, 21-25, 25-22, 15-10), într-un joc ce a contat pentru etapa a 11-a a Diviziei A1. Târgoviștencele au depus un efort considerabil la malul Mării pentru a deveni învingătoare în disputa cu ocupanta locului 9. Aceasta a fost a noua victorie în acest campionat pentru formația antrenată de Branko Gajic,

Toate cele 5 seturi disputate ale meciului au fost foarte intense, ambele echipe încercând din răspunderi să câștige fiecare punct, iar asta s-a văzut pe tabela de marcaj. Marcatoarele Târgoviștei în disputa de la Constanța au fost M. Krasteva 17 p, D, Boris 16, A. Pîrv 15, C. Mayer 12, J. Uriaș Castro 9, P. Barakova 5, G. Faleș 4, M. Anghelache 3 și S. Motric 1.

După succesul de astăzi, CSM Târgoviște a urcat, pe moment, pe locul 2, cu 24 de puncte acumulate. În primul meci din returul sezonului regular, dâmbovițencele vor înfrunta pe Știința Bacău, în deplasare.

M.I.