Două tramvaie s-au ciocnit frontal într-o intersecție din București, în zona Lizeanu. Unul dintre acestea a deraiat și l-a lovit pe cel care venea din sens opus.
Cei doi vatmani și un călător au ajuns la spital, informează Digi24.
Impactul a avut loc între un tramvai nou (Imperio) și unul vechi, în apropiere de intersecția Strada Lizeanu, la ora 05:50. Totul s-a petrecut atunci când unul dintre mijloacele de transport public încerca să vireze la stânga, conform informațiilor transmise pe InfoTraficRomânia.ro.
„Pentru preluarea fluxului de calatori s-a infiintat linia naveta 601, de la Bucur Obor, pana la Gara Basarab”, a transmis compania de transport public.
Directorul general al STB Daniel Istrate a declarat că potrivit primelor informații ar fi vorba despre o eroare umană.
Conducătorii de tramvaie au fost testați cu aparatul alcooltest, rezultatul indicat fiind 0.
Editor: I.F.A.














