Ocupanta primului loc în Liga a 4-a dâmbovițeană, Urban Titu, are gânduri mărețe în actuala stagiune: câștigarea titlului județean și promovarea în Liga a 3-a. Fosta divizionară C și-a stabilit deja programul meciurilor de pregătire din această iarnă.
După o binemeritată vacanță, antrenorul Urbanului Florin Anton va suna adunarea la divizionara D pe 13 ianuarie. Totodată, în această iarnă, Urban va susține cinci meciuri de pregătire, iar trei dintre adversari vor fi din Liga a 3-a. Mai mult de atât, în perioada 1-4 februarie, jucătorii Urbanului vor efectua un cantonament montan la Rucăr.
Până la disputa din campionat cu Voința Tătărani, din 2 martie, Urban va înfrunta în meciurile amicale, pe rând, pe Recolta Crovu (20 ianuarie), Flacăra Moreni (27 ianuarie), FC Pucioasa (10 februarie), Progresul Fundulea (17 ianuarie) și Străjerii Târgoviște (24 februarie).
M.I.














