You are currently viewing Coliziune violentă între două autoturisme la Priseaca!

Coliziune violentă între două autoturisme la Priseaca!

La data de 25 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier în localitatea Priseaca.

În urma deplasării la fața locului și din primele verificări, polițiștii au constatat că un tânăr de 24 de ani, în timp ce ar fi condus un autoturism, pe DN 72A, în afara localității Priseaca, într-o curbă deosebit de periculoasă la dreapta, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare și ar fi intrat în coliziune cu un alt autoturism condus de un bărbat de 31 de ani, din Mănești.

În urma impactului, un pasager de 24 de ani a fost rănit, fiind transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a tuturor circumstanțelor producerii accidentului rutier.

IPJ DÂMBOVIȚA