Anul 2023, în ciuda provocărilor, s-a dovedit un an benefic pentru dezvoltarea municipiului Târgoviște. Primarul orașului, Cristian Daniel Stan, anunță că motoarele au fost turate și pe final, astfel că sume importante de bani, din fonduri europene, au fost atrase de administrația locală și în luna decembrie.
„Aproape 30.000.000 lei, bani europeni, accesați de către Primăria Târgoviște numai în luna decembrie!
Modernizarea unităților de învățământ, digitalizarea, dezvoltarea transportului public local, parcurile noi, reprezintă numai câteva dintre investițiile realizate pe bani europeni!
Și nu ne oprim aici!”, dă asigurări edilul târgoviștean.
AUTOR: F.S.














