You are currently viewing Dâmbovițenii nu și-au uitat semenii nici în ultimele zile ale anului

Dâmbovițenii nu și-au uitat semenii nici în ultimele zile ale anului

Și la final de an, dâmbovițenii și-au găsit timp să se gândească la semenii lor. Astfel, aceștia au trecut Pragul Centrului de Transfuzii din Târgoviște, pentru a dona sânge, într-un moment în care cererea este foarte mare.

Sfârșitul de an ne găsește în aceeași companie plăcută, cea a prietenilor fideli care răspund întotdeauna invitațiilor noastre!
Fie ca anul care vine să va găsească sănătoși și cu același spirit de solidaritate cu cei aflați în suferință, cu aceleași gânduri alese, intenții nobile, generozitate și inima senină!
La mulți ani!”, transmite echipa centrului târgoviștean.

AUTOR: F.S.