Anul trece, dar veștile bune contiună să curgă, pentru comunitatea din Aninoasa. Primarul, Vlăduț Niculae, anunță că, anul viitor, în comună se va construi un Spațiu de recreere.
„Așa va arăta noul Spațiu de recreere din Comuna Aninoasa, care va fi construit în curtea școlii din satul Săteni! Proiectul este deja finanțat prin Programul Județean de Dezvoltare Locală, PJDL, iar imediat după obținerea tuturor avizelor, vom demara procedura de achiziție publică!
Mulțumesc domnului președinte, Corneliu Stefan pentru susținere, colegilor pentru implicare și tuturor cetățenilor pentru sprijin și răbdare. La mulți ani!„, transmite edilul dâmbovițean.
AUTOR: F.S.















