You are currently viewing Lucrările la Școala Malu cu Flori s-au finalizat

Lucrările la Școala Malu cu Flori s-au finalizat

Vești bune pentru comunitatea din Malu cu Flori, la sfarșit de an. Primarul comunei, Ion Constantin, anunță finalizarea obiectivului de investitii ,,Modernizare, extindere si dotare Școala Malu cu Flori din satul Malu cu Flori, Comuna Malu cu Flori, județul Dâmbovița”.

„Obiectivul de investitii se reliefează prin creșterea calității educației si prin asigurarea bazei materiale pentru desfășurarea unui proces educațional modern, de care copiii din comuna aveau o reala nevoie. Momentan scoala se afla in procedura de obtinere a autorizatiilor de functionare si in cel mai scurt timp ,elevii Scolii Gimnaziale Malu cu Flori vor invata in scoala noua.
A fost un drum lung si anevoios pana la finalizarea acestui obiectiv, insa sprijinul nelimitat al domnului Presedinte al CJ Dambovita, Corneliu Stefan, al doamnei vicepresedinte CJ Dambovita, Luciana Cristea, al domnului Director al ADR SUD MUNTENIA, Liviu Musat, precum si a echipei de implementare a proiectului (proiectant, constructor, consultant, personalul din administratia locala), a dus la finalizarea cu succes a investitiei”, precizează primarul comunei dâmbovițene.

AUTOR: F.S.