Divizionara D dâmbovițeană Roberto Ziduri a sărbătorit finalul anului 2023. Jucătorii grupării din Ziduri s-au strâns pe final de decembrie pentru încheia precum o familie reunită anul recent încheiat. Petrecerea de sfârșit de an a avut loc la un local de lângă Odobești. S-a petrecut românește, cu șorici, țuică, covrigi, pălincă și vin, potrivit unui comunicat emis pe pagina de Facebook a clubului dâmbovițean.
Patronul echipei, Dan Negriloaia, a sacrificat un porc, atmosfera fiind întreținută de un taraf de lăutari, în centrul atenției fiind două cântărețe cunoscute care au însuflețit atmosfera.
Patronul echipei a anunțat că vor fi transferați trei jucători pentru ca Roberto să fie și mai puternică în noul an.
Roberto Ziduri a încheiat prima parte a campionatului pe locul 2, cu 38 de puncte acumulate.
M.I.














