Începutul de an aduce vești bune pentru târgovișteni. Primarul orașului, Cristian Stan, anunță investiții de două milioane de lei în extinderea rețelei de iluminat public din zona de centură a municipiului Târgoviște.
„Încă 2 investiții au primit finanțare!
Astfel, atât pe Bulevardul Eroilor, tronsonul recent extins la 4 benzi, cuprins între pasajul de la Teiș și pasajul către Aninoasa, cât și pe noua stradă de centură Cornel Popa, vor fi implementate investiții de extindere a rețelelor de iluminat public, foarte necesare în zonele respective.
Valoarea totală a investițiilor este de 2.000.000 lei, iar în câteva zile va fi lansată licitația de execuție”, precizează Cristian Stan.
AUTOR: F.S.














