You are currently viewing PNL Dâmbovița invită cetățenii să semneze petiția împotriva majorării taxelor pentru colectarea, transportul și depozitarea gunoiului pentru firmele din județ

PNL Dâmbovița invită cetățenii să semneze petiția împotriva majorării taxelor pentru colectarea, transportul și depozitarea gunoiului pentru firmele din județ

PNL Dâmbovița se opune creșterii taxelor pentru colectarea, transportul și depozitarea gunoiului pentru firmele din județ. În acest sens, liberalii au inițiat o petiție online pentru „menținerea de prețuri corecte” la serviciile de salubrizare din Dâmbovița și solicită consilierlor locali, indiferent de culoarea politică să nu voteze majorarea tarifelor propuse de ADI GUNOAIE.

„Ne opunem SUPRATAXĂRII firmelor din Dâmbovița și demarăm o campanie de informare corectă a agenților economici din județ cu privire la majorare taxei pentru colectarea, transportul și depozitarea deșeurilor!
PNL Dâmbovița spune NU discriminării și solicită aplicarea principiului „Plătești pentru cât gunoi produci!”
ADI – Management Integrat al Deșeurilor Dâmbovița ASCUNDE GUNOIUL SUB PREȘ și acoperă O GAURĂ VECHE de câteva MILIOANE prin majorarea tarifului pentru firme!
E dreptul agenților economici să fie informați!
Vă reamintesc faptul că PNL Dâmbovița vine în sprijinul companiilor cu o petiție pentru păstrarea tarifelor corecte și am solicitat tuturor consilierilor locali, indiferent de partid, să nu voteze această taxă absurdă!”, transmite Aurelian Cotinescu, secretar general PNL Dâmbovița.

AUTOR: F.S.