You are currently viewing Transferuri pe bandă rulantă la divizionara D Săgeata Braniștea la început de an

Transferuri pe bandă rulantă la divizionara D Săgeata Braniștea la început de an

Săgeata Braniștea este extrem de activă pe piața transferurilor la început de 2024! După ce s-a despărțit de Alin Ștefan și George Bărăgan (ambii au plecat la Spicul Jugureni), divizionara D dâmbovițeană a achiziționat patru jucători valoroși în primele zile din acest an.

Astfel, sub comanda lui Carol Matei au ajuns Gianin Mădăran (fundaș – Viitorul Voinești), Silviu Zaharia (mijlocaș – Lungulețu), Florin Stan (fundaș – Sportul Mogoșani) și Andrei Ivașcu (mijlocaș – FC Brezoaele).

Tot în primele zile din ianuarie, Săgeata și-a definitivat programul meciurilor amicale din această iarnă. Reunirea lotului va avea loc pe 13 ianuarie, la baza proprie, iar pe 17 ianuarie primul antrenament. Până la începerea returului (2 martie) se va efectua câte un antrenament pe săptămână și cinci jocuri amicale, cel mai tare meci de pregătire fiind cu Flacăra Moreni, componentă a Ligii a 3-a.

Programul este următorul:

-28 ianuarie: Corbii Mari-Săgeata Braniștea;
-3 februarie: Flacăra Moreni-Săgeata Braniștea;
-10 februarie: Flacăra Suța Seacă-Săgeata Braniștea;
-17 februarie: FC Brezoaele-Săgeata Braniștea
-24 februarie: ACS Burduca Crevedia-Săgeata Braniștea.
M.I.