În dimineața zilei de 7 ianuarie a.c., în jurul orei 07:50, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier în localitatea Gheboieni.
Din verificările efectuate de polițiști, s-a stabilit că o femeie, de 46 de ani, din comuna Cândești, în timp ce ar fi condus un autoturism, la intersecția drumului județean 702 M cu drumul național 72 A, în Gheboieni, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat, de 44 de ani, din județul Brașov.
În urma impactului, conducătoarea auto a fost rănită, fiind transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor producerii accidentului rutier.
IPJ DÂMBOVIȚA














