Manifestările culturale, prilejuite de sărbătorirea Unirii Principatelor Române, au început încă de astăzi, la Târgoviște. Unul dintre evenimentele emoționante, care i-au încântat pe cei prezenți a fost concertul de muzică clasică susținut de membri ai Orchestrei Simfonice „Muntenia”, la Muzeul de Istorie.

„În această după-amiază, la Muzeul de Istorie din Târgoviște, Centrul Județean de Cultură a organizat un concert dedicat Zilei Unirii Principatelor Române.
Susținut de membri ai Orchestrei Simfonice „Muntenia”, concertul a fost primit cu entuziasm de publicul prezent, piesele alese din repertoriul românesc fiind interpretate magistral”, transmit organizatorii.

AUTOR: F.S.














