You are currently viewing Concert de muzică clasică, dedicat Unirii, astăzi, la Muzeul de Istorie

Concert de muzică clasică, dedicat Unirii, astăzi, la Muzeul de Istorie

Manifestările culturale, prilejuite de sărbătorirea Unirii Principatelor Române, au început încă de astăzi, la Târgoviște. Unul dintre evenimentele emoționante, care i-au încântat pe cei prezenți a fost concertul de muzică clasică susținut de membri ai Orchestrei Simfonice „Muntenia”, la Muzeul de Istorie.

„În această după-amiază, la Muzeul de Istorie din Târgoviște, Centrul Județean de Cultură a organizat un concert dedicat Zilei Unirii Principatelor Române.
Susținut de membri ai Orchestrei Simfonice „Muntenia”, concertul a fost primit cu entuziasm de publicul prezent, piesele alese din repertoriul românesc fiind interpretate magistral”, transmit organizatorii.

AUTOR: F.S.