Pe parcursul zilei de 27 ianuarie 2024, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control, pe raza municipiului Târgoviște, un autoturism condus de un bărbat, de 34 de ani, din comuna Brănești.
Întrucât au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a unor substanțe interzise în organism, pentru stabilirea cu exactitate a consumului acestora, cei doi șoferi au fost conduși la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice, unde au prezentat un rezultat preliminar pozitiv.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii unor infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice.
IPJ DÂMBOVIȚA














