You are currently viewing Un român a fost prins în Malta cu 15 kilograme de cocaină în mașină

Un român a fost prins în Malta cu 15 kilograme de cocaină în mașină

Un român a fost arestat de poliţia din Malta, după ce a fost prins cu 15 kilograme de cocaină în maşină, a căror valoare a fost estimată la aproximativ 2 milioane de euro și care erau destinate pieţei locale.

Confom publicaţiei Corriere di Ragusa, poliția a identificat un Volkswagen Touareg, care tocmai coborâse în Malta din catamaranul venit din Sicilia.

Un bărbat de 37 de ani a fost arestat, după ce în posesia sa au fost găsite 15 kilograme de cocaină, cu o valoare de piață de aproximativ 2 milioane de euro. Drogurile au fost găsite în pachete care erau ascunse în compartimente false, într-un vehicul care tocmai sosise cu catamaranul din Sicilia„, a anunţat Poliţia din Malta.

Cercetările poliției sunt încă în curs de desfășurare.

Editor: I.F.A.