Simona Halep a fost audiată timp de trei zile de către cei de la TAS în cazul de dopaj, iar astăzi, la ieșirea de la audieri, a oferit prima declarație.
„Nu pot să vă spun nimic de la audieri, dar vă pot spune că această audiere mi-a dat șansa să-mi prezint apărarea, încrederea mea e intactă, se va demonstra că nu am avut niciodată intenția de a mă dopa.
Am încredere că adevărul va ieși la suprafață. De abia aștept să revin pe teren și de abia aștept să încerc să fac tot ce pot acolo. O să vorbim când o să am posibilitatea. Vă mulțumesc că ați stat aici atâtea zile, în frig și ploaie. Vom vorbi. Nu știu când va veni verdictul”, a declarat aceasta la ieșirea de la TAS, potrivit Antena 3 CNN.
Editor: I.F.A.














