Un accident rutier a avut loc în localitatea dâmbovițeană Cândești! Pe fondul neatenției, o șoferiță a pierdut controlul autoturismului și s-a oprit cu mașina în gardul unei proprietăți, alăturate drumului. Accidentul rutier s-a produs la miezul nopții, pe drumul județean 702B, pe raza satului Cândești-Vale.
În urma impactului, aceasta a fost rănită, fiind transportată la o unitate medicală pentru acordarea de îngrijiri de specialitate.
Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii din culpă, fiind efectuate cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor producerii accidentului rutier.














