Polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, în colaborare cu Școala Vulcana Pandele, au organizat, ieri, o activitate informativ-preventivă la Biserica „Adormirea Maicii Domnului” din comună.
În cadrul întâlnirii, polițiștii au discutat cu elevii despre prevenirea faptelor de violență, bullying, cyberbullying și despre traficul de persoane.
Printr-un dialog deschis și cu ajutorul exemplelor concrete, polițiștii au subliniat importanța conștientizării consecințelor acestor genuri de fapte, fiind pus accentul pe adoptarea unui comportament responsabil.
Această activitatea făcut parte din proiectul „Atenție! E viața ta!”.
AUTOR: F.S.














