Primar al comunei Aninoasa, timp de peste 20 de ani, Constantin Maricescu vrea să candideze din nou la această funcție. Fostul edil și-a anunțat intenția, astăzi, în cadrul unei conferințe de presă. De această dată, se pare că Maricescu va reprezenta PNL, la alegerile locale, după ce, în luna octombrie a anului trecut, a fost exclus din PSD.
„Am luat, cu multă chibzuință, decizia de a candida la funcția de primar al comunei Aninoasa. Nu candidez împotriva cuiva, nu candidez să mă răzbun, nu candidez din orgoliu, ci candidez la îndemnul locuitorilor comunei, cărora le-am fost primar 24 de ani. Decizia de acum 4 ani, când nu am candidat, nu a fost inspirată. Acest lucru mi l-au confirmat locuitorii din Aninoasa. Luând în considerare sfaturile lor, am decis să respect dorința lor și am format o echipă cu care voi porni la treabă (…) Singurul partid politic alături de care în acest moment pot să fac o echipă este Partidul Național Liberal”, a declarat Constantin Maricescu.
AUTOR: F.S.














