You are currently viewing Marius Dunca, PSD Brașov: Un primar de municipiu, un primar de oraș și un primar de comună, dar și 40 de consilieri locali se alătură PSD

Marius Dunca, PSD Brașov: Un primar de municipiu, un primar de oraș și un primar de comună, dar și 40 de consilieri locali se alătură PSD

Președintele Organizației Județene PSD Brașov, senatorul Marius Dunca, i-a prezentat vineri, 1 martie, într-o conferință de presă pe noii primari care s-au alăturat social-democraților brașoveni: Camelia Bertea – primarul orașului Victoria – aleasă din partea USR, Gheorghe Sucaciu – primarul municipiului Făgăraș – ales independent și Sergiu Arsene – primarul comunei Bod – ales independent. Acestora li se adaugă 40 de consilieri locali, aleși la nivelul întregului județ.

Totodată, au fost anunțate și două candidaturi din partea PSD la funcția de primar. Daniel Cusai va intra în cursa electorală pentru funcția de primar al orașului Ghimbav și Viorel Strîmtu pentru Primăria Comunei Dumbrăvița.

Familia noastră politică și administrativă crește prin venirea noilor colegi, oameni cărora le port un respect deosebit pentru activitatea administrativă pe care au derulat-o în ultimii ani. Pentru PSD Brașov este o mândrie să avem în rândurile noastre, atât oameni cu experiență, cum este Primarul Municipiului Făgăraș, cât și colegi mai tineri, motivați să facă performanță în administrație. Le mulțumesc că au ales să răspundă invitației mele, de a se alătura unei echipe politice hotărâtă să câștige alegerile din 2024 în județul Brașov! Ei au venit alături de noi pentru că pe parcursul anilor am demonstrat seriozitate și am fost un sprijin real atunci când au avut nevoie, în consiliile locale sau în Consiliul Județean Brașov”, a declarat Dunca.

Editor: I.F.A.