You are currently viewing FC Pucioasa, înfrângere dureroasă la Popești Leordeni, în etapa a17-a a campionatului

FC Pucioasa a încheiat printr-o înfrângere dureroasă meciul cu SC Popești Leordeni, ce a contat pentru etapa a 17-a a Ligii a 3-a. Pe teren străin, echipa antrenată de Vasile Bârdeș a fost învinsă cu scorul de 4-1 de către ocupanta locului 2 din Seria C4, după ce a condus cu 1-0 în prima repriză, în urma reușitei semnate de Ioniță. Golurile formației gazdă au fost marcate de Anghel (3) și Purice.

Divizionara C dâmbovițeană a mizat în partida de la Popești Leoredeni pe o formulă de echipă alcătuită din Ghițescu – Brătucu, Alexandrescu, Marina, Simion – Petre, Enache, Ioniță, Dragnea – Stere, Calofir. În repriza a doua au mai intrat Bobea, Diță și Serafim.

Cu 22 de puncte acumulate, Pucioasa ocupă locul 5 în ierarhia seriei. Etapa viitoare, dâmbovițenii vor evolua, pe teren propriu, cu CS Păulești. După încheierea sezonului regular al Ligii a 3-a, Pucioasa va juca în play-out-ul competiției.