You are currently viewing Baschetbalistele de la CSM Târgoviște țintesc victoria în cel de-al doilea duel cu CSM CSU Constanța din semifinalele campionatului

Baschetbalistele de la CSM Târgoviște țintesc victoria în cel de-al doilea duel cu CSM CSU Constanța din semifinalele campionatului

Echipa de baschet feminin CSM Târgoviște se pregătește de un nou duel cu CSM CSU Constanța în semifinalele Ligii Naționale. Vineri, 5 aprilie, de la ora 19.00, pe teren propriu (Sala „Ioan Valerian), dâmbovițenele vor da piept din nou cu gruparea de al malul Mării, în cel de-al doilea meci programat în careul de ași al întrecerii.

De această dată, sportivele antrenate de Cătălin Tănase speră să aibă câștig de cauză în fața adversarului și să impună. Săptămână trecută, în primul joc, dâmbovițencele au cedat la limită, cu 61-62, după un meci extrem de disputat. De această dată, târgoviștencele speră să răstoarne calculele hârtie și să obțină mult dorita victorie pentru a trimite duelul în „decisiv”.

Ambele formații vin cu ambiții mari și strategii bine pregătite pentru a obține un rezultat pozitiv. Dâmbovițencele sunt hotărâte să folosească avantajul terenului propriu, iar la final să devină învingătoare.

În acest joc crucial, târgoviștencele își doresc să fie susținute de cât mai mulți oameni în tribune pentru a putea învinge gruparea din Constanța.

M.I.