You are currently viewing Acțiune de donare a PSD Moreni

Acțiune de donare a PSD Moreni

Echipa PSD Moreni și-a început săptămâna cu o acțiune de donare, în sprijinul celor aflați în situații dificile. Cei 35 de participanți au donat nu doar sânge, ci și tichetele valorice obținute unor locuitori ai orașului dâmbovițean, care au nevoie de ajutor.

„Astăzi, împreună cu 35 de colegi din PSD Moreni, am donat sânge în speranța că, și în acest fel, putem contribui la îmbunătățirea stării de sănătate a celor aflați în nevoie.
Am ales să donăm sânge împreună deoarece credem în puterea solidarității și în sprijinul reciproc.
Orice gest de acest gen poate face diferența și poate aduce speranță în viețile celor aflați în dificultate.
Totodată, vom dona toate tichetele valorice obținute unor familii din Moreni care, la rândul lor, au nevoie de ajutorul nostru!”, precizează președintele PSD Moreni, Gabriel Purcaru.

AUTOR: F.S.