You are currently viewing Comunitatea din Gura Foii a participat la concursul de Ciocnit ouă de Paști

Comunitatea din Gura Foii a participat la concursul de Ciocnit ouă de Paști

O nouă ediție a deja tradiționalului concurs de Ciocnit ouă de Paști s-a desfășurat, astăzi, la Gura Foii. Pretext pentru ca întreaga comunitate să se adune și să celebreze împreună bucuria Învierii, competiția a fost totuși una strânsă.

„Am participat astăzi, ca pe fiecare an, la concursul Ciocnitului oualelor ! Cu mic, cu mare, ne-am strâns în locul obișnuit, la magazinul lui Daniel Oproiu și ne-am înscris cu speranța că oul nostru este cel mai tare! Și pentru unii chiar asa a fost!
Pana la urma nici nu este despre oua, ci despre faptul ca într-o zi atât de importantă și binecuvântată suntem împreună și ne simțim bine, uitam de griji și de probleme, chiar și de politica! Pentru că toți avem aceeași credință, aceeași iubire de Dumnezeu !!!
Hristos a Înviat, oameni dragi!!!”, transmite primarul comunei Gura Foii, Radu Nicolae Georgescu.

AUTOR: F.S.