Ieri au început lucrările de refacere a DJ 712 Pucioasa-Târgoviște. Este o veste foarte bună și pentru localnicii din Brănești, însă acest lucru va crea și disconfort pentru locuitorii de pe strada Stan Rizescu, acolo unde s-a efectuat deja decopertarea drumului, anunță adminsitrația locală a comunei dâmbovițene.
„Înțelegem că aceste lucrări pot fi incomode, dar ele sunt necesare pentru îmbunătățirea infrastructurii și siguranței rutiere în comunitatea noastră.
Vom face tot posibilul pentru a minimiza disconfortul creat și pentru a finaliza lucrările cât mai repede.
Totodată, adresăm rugămintea locuitorilor de pe strada Stan Rizescu, de a-și parca mașinile pe străzile adiacente pentru a facilita accesul utilajelor și pentru a evita producerea de accidente.
Mulțumim pentru înțelegere și răbdare!”, transmite Primăria Brănești.
AUTOR: F.S.