You are currently viewing Urban Titu, noua campioană la fotbal a județului Dâmbovița

Urban Titu, noua campioană la fotbal a județului Dâmbovița

Urban Titu a devenit matematic, marți după-amiază, noua campioană a județului Dâmbovița. Formația din sudul județului și-a asigurat titlul de campioană cu două etape înainte de finalul sezonului.

Astăzi, într-o etapă „intermediară”, Urban și-a arătat încă o dată colții și a trecut, în deplasare, de Șuța Seacă, cu un categoric 8-0. În urma succesului de astăzi, formația antrenată de Marin Vătavu a ajuns la 73 de puncte în clasament, cu șase mai mult decât ocupanta locului 2, Recolta Gura Șuții, campioana stagiunii trecute.

Cum a dominat autoritar acest sezon al Ligii a 4-a, fosta divizionară C a meritat din plin trofeul cu lauri. Cum a devenit campioană, Titu va reprezenta județul Dâmbovița în barajul de promovare pentru Liga a 3-a.

Urban Titu are șansa în acest sezon să obțină eventul – la nivel județean, dacă va deveni învingătoare și în finala Cupei României, acolo unde va înfrunta pe Recolta Gura Șuții, pe arena „Eugen Popescu” din Târgoviște.

Liga a 4-a. Etapa a 28-a  – Rezultate

Potlogi – Gura Șuții  0-5

Tătărani – Brezoaele 1-0

Voinești – Urziceanca 0-1

Bucșani – Ocnița 3-0

Șuța Seacă – Titu 0-8

Răzvad – Moroeni 5-3

Fieni – Braniștea 3-2

Ziduri – Burduca 2-2.

M.I.