You are currently viewing BISERICA TOT MAI PREZENTĂ ÎN COMUNITATEA LOCALĂ

BISERICA TOT MAI PREZENTĂ ÎN COMUNITATEA LOCALĂ

Preoții de la parohiile: Dărmănești I, Ghirdoveni I, Ghirdoveni II, Moreni I, Moreni II și Stavropoleos, din Protoieria Târgoviște Sud, au donat, vineri, 14 iunie 2024, Centrului de Abilitare și Reabilitare pentru Persoane Adulte cu Dizabilități și Centrului de Îngrijire și Asistență pentru Persoane cu Dizabilități de la Țuicani, obiecte vestimentare și produse igienico – sanitare necesare bunei funcționări cotidiene instituționale.
Parohiile din Eparhia noastră sunt implicate, din inițiativa și cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în sprijinirea periodică și consistentă a instituțiilor sociale din comunitatea noastră locală, ca manifestare concretă a filantropiei creștine, precum și pentru a oferi un exemplu demn de urmat și de alții.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI