Un bărbat de aproximativ 50 de ani, a fost găsit, sâmbătă, înecat în râul Moldova din judeţul Suceava.
Persoana care a sunat la 112 să anunţe tragedia a menţionat faptul că pe malul râului se aflau calul şi căruţa bărbatului.
„Colegii mei de la subunităţile din Fălticeni şi Suceava, cu modulul SMURD, un autocamion şi o barcă pneumatică, au ajuns la faţa locului şi împreună cu poliţiştii au început căutările persoanei dispărute. După circa o oră, trupul bărbatului căutat a fost identificat în albia râului. Cu ajutorul unui utilaj, pompierii au ajuns la acesta, l-au recuperat și l-au adus la mal, unde s-a constatat decesul„, spune Alin Găleată, purtător de cuvânt ISU Suceava.
Din nefericire, la scurt timp după ce au început căutările, pompierii au adus la mal trupul neînsufleţit al bărbatului.
Editor: IFA














