You are currently viewing O femeie a murit în Chiajna după ce i-a căzut pe cap o bucată de gheață, de pe un bloc

O femeie a murit în Chiajna după ce i-a căzut pe cap o bucată de gheață, de pe un bloc

O femeie a murit după ce a fost lovită în cap de o bucată de gheață căzută de pe un bloc din localitatea Chiajna, județul Ilfov, relatează televiziunea Digi 24.

Femeia, care avea aproximativ 35 de ani, a murit la scurt timp de la lovitură. La fața locului au ajuns de urgență mai multe echipaje de pompieri și salvare.

În urmă cu scurt timp, am intervenit pentru acordarea primului-ajutor calificat, pe strada Rezervelor din localitatea Dudu, Chiajna, județul Ilfov, ca urmare a căderii unei bucăți de gheață peste o persoană. După evaluarea realizată la fața locului, medicul de pe echipajul SMURD a constatat decesul victimei”, au transmis reprezentanțiii ISU BIF.

Conform salvatorilor, la fața locului s-a intervenit cu o autospecială de prim-ajutor și descarcerare, respectiv un echipaj de terapie intensivă mobilă.

Editor: IFA