You are currently viewing Preșcolari, în vizită la Detașamentul de Pompieri Titu

Preșcolari, în vizită la Detașamentul de Pompieri Titu

Continuă vizitele pline de entuziasm ale copiilor, la stațiile ISU Dâmbovița, în cadrul programului „Săptămâna Verde”. Astăzi, Detașamentul de Pompieri Titu a primit cu bucurie vizita preșcolarilor de la Grădinița cu Program Normal nr. 2 Poiana.

„Cei mici au pășit curioși în lumea pompierilor, au aflat cum pot contribui la protejarea mediului și ce măsuri trebuie respectate pentru prevenirea situațiilor de urgență.
Au explorat autospecialele de intervenție, au probat echipamentele de protecție și, timp de câteva ore, au devenit mici salvatori, alături de colegii noștri.
Zâmbetele, curiozitatea și entuziasmul lor ne-au confirmat cât de valoroase sunt aceste activități de educație preventivă încă de la cele mai fragede vârste.
Mulțumim pentru vizită, dragi copii! Vă mai așteptăm cu drag!”, transmite ISU Dâmbovița.

AUTOR: F.S.