You are currently viewing Trooper va celebra 30 de ani de carieră, printr-un concert aniversar, susținut pe Arenele Romane

Trooper va celebra 30 de ani de carieră, printr-un concert aniversar, susținut pe Arenele Romane

Pe 30 mai 2025 TROOPER va aniversa 30 de ani de carieră. Iubita trupă rock târgovișteană va marca momentul printr-un concert-eveniment ce va avea loc pe scena Arenelor Romane chiar în acea zi. În cadrul evenimentului, niciun album nu va fi trecut cu vederea, iar fanii se vor putea bucura de o incursiune în toată discografia formației. Muzicienii vor avea alături și o serie de invitați apreciați de publicul fidel, inclusiv foști membri ai formației.

TROOPER a influențat generații întregi de muzicieni și fani. Până în prezent, au lansat 11 albume de studio, au susținut peste 1000 de concerte, au împărțit scena cu Iron Maiden, Scorpions, Judas Priest, Whitesnake, Deep Purple, Europe, Prodigy, Manowar, WASP, Sepultura etc.

Fiecare album al formației conține piese care au devenit adevărate imnuri pentru iubitorii de rock – Tari ca munții, Strigăt, Trec anii, Destin, Maturizare, Două roți, Vlad Țepeș, Doar a mea, În ziua a opta, Corupția ucide, Dragoste falsă, O viață este prea mult – toate au trecut testul timpului.

„Nu pot să cred că se împlinesc 30 de ani! Este incredibil! Sunt foarte mândru de tot ceea ce am realizat, sunt mândru de toată comunitatea care s-a strâns în jurul formației noastre, sunt mândru de toate poveștile frumoase pe care le-am scris în acești ani. Aniversarea Trooper de 30 de ani nu este doar o aniversare a formației.
Este sărbătoarea tuturor celor care ne-au fost alături în acești ani. Marea familie Trooper se strânge în 30 mai pentru un concert unic,” a declarat Coiotu’.

AUTOR: F.S.