Simona Ionescu, sportivă legitimată la CSM Târgoviște, se află în perioada 6-15 iunie în Italia, unde participă la pregătiri și competiții internaționale.
Programul a început cu turneul internațional „City of Sassari – Memorial Matteo Pelliconi”, organizat în memoria luptătorului Matteo Pelliconi, o competiție inedită desfășurată atât în sală, cât și pe plajă.
Dâmbovițeanca Simona Ionescu a cucerit medalia de aur în întrecerea pe nisip, la categoria 60 kg, dar și medalia de bronz în competiția de pe saltea, la categoria 55 kg.
Activitatea sportivei va continua cu un stagiu internațional de pregătire timp de o săptămână.
M.I.














