You are currently viewing O nouă misiune de sprijin a locuitorilor din județul Suceava, pentru ISU Dâmbovița

O nouă misiune de sprijin a locuitorilor din județul Suceava, pentru ISU Dâmbovița

În această dimineață, 15 pompieri din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Basarab I” al județului Dâmbovița s-au deplasat către județul Suceava pentru a continua misiunile de sprijin al comunităților afectate de fenomenele meteorologice extreme produse la finalul lunii iulie.

Acțiunea se desfășoară în cadrul unui efort coordonat la nivel național, alături de structuri operative din alte județe.

Le urăm colegilor noștri misiune ușoară și succes în îndeplinirea acesteia!”, transmite ISU Dâmbovița.

Mai multe localități din județul Suceava au fost grav afectate de inundații provocate de ploile torențiale. Viiturile au avariat drumuri, au afectat gospodării și terenuri agricole, iar echipele de intervenție lucrează constant pentru evacuarea apei, sprijinirea populației și refacerea infrastructurii.

 

AUTOR: F.S.