Președintele Nicușor Dan a votat duminică dimineața, puțin după ora 09:00, în București, însoțit de Mirabela Grădinaru care însă nu a votat.
”E important ca primarul care va fi ales să aibă în spate cât mai multe voturi pentru legitimatate. Ca de obicei am votat pentru o Românie în Occident, pentru aceste valori care cred eu că ne definesc și pentru că e un oraș pe care îl cunosc de foarte mult timp și pentru care am militat, cunoscând tentațiile de la Primăria Capitalei, am votat pentru cineva de care sunt sigur că nu se apropie de zona de corupție și de mafia imobiliară care e extrem de tentantă la Primăria Capitalei”, a declarat Nicușor Dan.
„Sunt niște alegeri simbolice, care dau o direcție pe politica națională dar nu mai mult de-atât. Coaliția nu are niciun motiv să nu funcționeze din cauza asta. Sunt absolut convins (că va funcționa coaliția, indiferent de rezultat, n.red.)”, a mai sus președintele României.
”De mult nu am mai votat pentru altcineva în afară de mine”, a mai spus Nicușor Dan la întrebarea unui jurnalist.
Editor: IFA














