You are currently viewing Chindia Târgoviște, victorioasă la ultimul meci din acest an! Victorie lejeră cu CS Dinamo București.

Chindia Târgoviște, victorioasă la ultimul meci din acest an! Victorie lejeră cu CS Dinamo București.

Chindia Târgoviște a încheiat ultimul meci din acest an cu victorie. Astăzi, pe teren propriu, formația dâmbovițeană a trecut cu 2-0 de CS Dinamo București, într-un joc ce a contat pentru etapa a 17-a. Dâmbovițenii au obținut o victorie meritată după ce s-au aflat în cea mai mare parte a timpului la conducerea ostilităților din teren.

Golurile Chindiei în partida cu Dinamo au fost marcate de Daniel Florea (38 – pen) și Alexandru Albu (76). În urma succesului de astăzi, dâmbovițenii s-au apropiat și mai mult de locurile de play-off. Cu 30 de puncte acumulate, Chindia a urcat pe locul 7 în clasament, aflându-se la doar două lungimi distanță de ocupantele locurilor 5 și 6.

În disputa cu Dinamo, antrenorul Ilie Poenaru a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din . Contra – Martac, Bilali, Celea, Ioniță ( 72 C. Dinu) – Roșu (46 Albu, Honciu – Pesic (72 Plaza), Florea (72 Popadiuc), B. Petre – A. Stan (61 Tache).

În primul meci de anul viitor, Chindia va evolua în deplasare în compania echipei CSM Reșița.

M.I.