La data de 9 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște, în urma cercetărilor efectuate sub coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgoviște, au reținut pentru 24 de ore un tânăr, în vârstă de 23 ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de amenințare și tulburarea ordinii și liniștii publice.
Cercetările efectuate au reliefat faptul că, în cursul zilei de 2 aprilie a.c., în jurul orei 16:00, în timp ce s-ar fi aflat pe Bulevardul Eroilor, din municipiul Târgoviște, pe fondul unui conflict spontan, tânărul ar fi amenințat cu un obiect contondent, un tânăr, de 20 de ani.
Totodată, prin acțiunile sale, ar fi tulburat ordinea și liniștea publică. Polițiștii continuă cercetările sub coordonarea procurorului de caz.
IPJ DÂMBOVIȚA














