Cinema Independența din Târgoviște aduce în fața publicului o nouă producție dedicată fanilor universurilor fantastice. Pe 8 mai este programată premiera filmului anime „That Time I Got Reincarnated as a Slime the Movie: Tears of the Azure Sea”. Producția continuă povestea bine cunoscută a personajului principal, într-un nou fir narativ care îmbină aventura cu elemente de mister și emoție.
„O vacanță aparent liniștită se transformă într-o aventură neașteptată… o întâlnire enigmatică, o insulă plină de secrete și un pericol care pândește din adâncuri”, transmit reprezentanții cinematografului.
Filmul promite o experiență cinematografică intensă, construită în jurul unor lumi fantastice și a unor personaje care evoluează într-un context plin de provocări.
Proiecția de la Târgoviște se adresează atât fanilor seriei, cât și publicului care apreciază animațiile japoneze și poveștile de tip fantasy.
AUTOR: F.S














