Municipiul Târgoviște se pregătește pentru una dintre cele mai îndrăgite manifestări dedicate celor mici. Cu doar câteva zile înainte de 1 Iunie, administrația locală anunță că pregătirile pentru „Parada Copiilor” au intrat în linie dreaptă, iar interesul din acest an este unul foarte mare.
Potrivit primarului Cristian Daniel Stan, peste 1.500 de copii s-au înscris deja pentru evenimentul care a devenit, în ultimii ani, una dintre cele mai spectaculoase și așteptate manifestări dedicate copilăriei din municipiu.
Parada va avea loc pe 1 iunie și va începe la ora 18:00, din fața Primăriei Municipiului Târgoviște. Copiii vor defila apoi prin scuarul Primăriei, pe Bulevardul Mircea cel Bătrân și pe Calea Domnească, urmând ca finalul evenimentului să aibă loc pe stadionul Eugen Popescu. Aici, organizatorii pregătesc un program artistic dedicat copiilor și familiilor care vor participa la sărbătoare.
Reprezentanții administrației locale spun că înscrierile continuă, iar părinții care doresc să își înscrie copiii la paradă pot obține informații la numărul de telefon pus la dispoziție de organizatori: 0245.210.964.
Și anul acesta, „Parada Copiilor” promite să transforme centrul Târgoviștei într-un adevărat festival al culorilor, energiei și bucuriei.

AUTOR: F.S.














